EveMedica - osocze bogatopłytkowe

2019-07-29

Dość nowatorską metodą, która w ostatnich latach zyskała bardzo dużo zwolenników, zwłaszcza wśród znanych osób jest terapia osoczem bogatopłytkowym. Jej zastosowanie pozwala wygładzić skórę twarzy oraz pozbyć się zmarszczek. Wykorzystanie terapii osoczem bogatopłytkowym może stanowić świetną alternatywę dla tych kobiet, które obawiają się efektu po przeprowadzeniu zabiegu z użyciem toksyny botulinowej. Jak wygląda zabieg EveMedica - osocze bogatopłytkowe? W jakim celu jest stosowany?


Osocze bogatopłytkowe – dla kogo jest wskazane?

Terapia osoczem bogatopłytkowym, którą oferuje klinika medycyny estetycznej EveMedica jest wskazana dla osób pragnących wygładzić twarz, zniwelować zmarszczki na skórze twarzy, dekoltu, szyi a nawet dłoni. Poprawne przeprowadzenie tego zabiegu pozwala więc pozbyć się kurzych łapek pojawiających się już nawet u młodych osób, a także np. lwiej zmarszczki, która jest charakterystyczną bruzdą wykształcającą się między łukami brwiowymi. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego pozwala zredukować zbyt widoczne cienie oraz nieestetycznie wyglądające worki pod oczami. Niewątpliwą zaletą metody jest wysoka skuteczność oraz możliwość stosowania u tych osób, które wykazują nadwrażliwość na toksynę botulinową. Oprócz tego, zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego dostępne w EveMedica są również świetnym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z uporczywym problemem nadmiernej utraty włosów czy łysieniem.


W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest mezoterapia skóry głowy. Mieszki włosowe zostają wzmocnione, aktywowany jest również proces wzrostu włosa. Fryzura ulega dzięki temu zagęszczeniu, a włosy stają się wzmocnione i odżywione. Zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe nie są zalecane kobietom w ciąży oraz osobom przyjmującym preparaty przeciwzakrzepowe.Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego – jak przebiega?

Osocze bogatopłytkowe stanowi preparat krwiopochodny. Zanim dojdzie do zabiegu, podczas którego zostanie on użyty, lekarz medycyny estetycznej musi pobrać od pacjenta ok. 8 ml krwi. Następnie krew poddawana jest rozdzieleniu, co pozwoli uzyskać frakcję płytek krwi, która nas najbardziej interesuje. Do tego celu wykorzystywana jest zwykle specjalne urządzenie zwane wirówką. W jej wnętrzu znajduje się jałowy żel, pod wpływem którego dochodzi do odpowiedniego rozfrakcjonowania się krwinek białych i czerwonych od osocza krwi, które zawiera płytki krwi. Następnie do tak uzyskanego osocza dodawane są czynniki, które doprowadzają do procesu aktywacji trombocytów. Są to zwykle trombina bądź chlorek wapnia. Takie działanie pozwala na stymulowanie produkcji cytokin – substancji, które pozwalają pobudzić procesy wzrostu komórek skóry. Otrzymane osocze bogatopłytkowe zawiera więc dużą ilość płytek krwi, a także czynniki wzrostowe, które umożliwiają zajście odpowiednich procesów regeneracyjnych.


Zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego w EveMedica jest oparty na mezoterapii. Lekarz medycyny estetycznej wykonując iniekcje wprowadza w skórę odpowiednią ilość otrzymanego wcześniej preparatu krwiopochodnego.


Jeśli chodzi o koszt zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w klinice medycyny estetycznej EveMedica, stawka jest uzależniona od obszaru ciała, jaki ma być poddany terapii.Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego?

Wprowadzenie osocza bogatopłytkowego w konkretną strukturę, powoduje stymulację komórek macierzystych, które zaczynają się w szybkim tempie dzielić. Oprócz tego zwiększa się również produkcja kolagenu. Jest to możliwe dzięki aktywowaniu odpowiednich procesów w tkance łącznej, a konkretnie specjalnych komórkach zwanych fibroblastami. Takie działanie pozwala uzyskać efekt odżywionej, wygładzonej i odpowiednio nawilżonej cery.


Jeśli chodzi o długość utrzymania się efektów działania terapii osoczem bogatopłytkowym, jest to okres około sześciu miesięcy. Zależy to jednak od wielu czynników, m.in. częstotliwości stosowania tego typu zabiegu oraz stanu skóry, który jest poddany szczegółowej ocenie w klinice medycyny estetycznej EveMedica. 

@ Copyright 2018