Jak wybrać architekta wnętrz?

2019-01-08

Aby twoje wnętrze było naprawdę piękne, potrzebujesz nie tylko wizji, ale również talentu i wiedzy. Wymaga to również dużej dawki cierpliwości, bo z pewnością wiąże się po licznych wycieczkach po marketach budowlanych oraz sklepach z elementami dekoracyjnymi. Czy warto sobie to fundować? Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zatrudnienie architekta wnętrz. Jak go jednak wybrać spośród setek wyników pod hasłem “architekci warszawa https://fourdesign.pl/“?


Zatrudnienie architekta wnętrz to spora oszczędność czasu i nerwów, która warta jest swojej ceny. Jak jednak wybrać najlepszego architekta, gdy wszystkie biura projektowe mówią o sobie, że są kompetentne i obiecują realizacje najlepsze w mieście? Na co zwrócić uwagę, gdy przeglądasz wyniki, które podpowiedziała ci wyszukiwarka internetowa pod hasłem “architekci warszawa”? Poniżej kilka rad, jak wybrać najlepszego projektanta wnętrz dla siebie.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze projektanta wnętrz?


Przede wszystkim - portfolio. Po zapoznaniu się z nim będziemy wiedzieli, czy styl danego projektanta w ogóle nam odpowiada. Oczywiście, dobry architekt wnętrz z Warszawy może przygotować dla nas projekt w każdym stylu, jaki wymyślimy. Czy jednak nie lepiej rozmawiać o naszym mieszkaniu z kimś, kto rozumie i popiera nasze gusta? Zwróć uwagę również na to, czy na stronie internetowej, którą znalazłeś pod hasłem “architekci warszawa”, znajdują się zdjęcia gotowych realizacji. Możesz dzięki temu przyjrzeć się efektom pracy i potwierdzić, że dany architekt po całym procesie realizacji ciągle ma z inwestorami dobry kontakt. To dobry znak!


Dobrze przygotowana oferta cenowa to coś, co również działa na korzyść architekta. Wybór architekta nie może być podyktowany wyłącznie ceną za jego pracę, niemniej warto się przygotowanej ofercie przyjrzeć, gdyż może ona dużo powiedzieć o jego fachowości. Powinny zostać w niej uwzględnione: zakres prac projektowych, metraż, liczba przedstawionych wariantów układów i wizualizacji, zakres opracowania dokumentacji wykonawczej oraz koszt nadzoru autorskiego nad realizacją. Profesjonalny architekt z pewnością dokładnie zdefiniuje zakres prac poszczególnych pozycji, byś miał świadomość, za co dokładnie płacisz.


Aby znaleźć dobrego architekta wnętrz, nie wystarczy jedynie wpisać w okienko wyszukiwarki “architekci warszawa”. Należy się z wybranym specjalistą spotkać i porozmawiać, by ocenić poziom komunikatywności i stwierdzić “na własnej skórze”, czy na pewno rozumie on naszą wizję i popiera wybrany przez nas styl. Tylko wtedy mamy pewność, że będzie szybko nanosił właściwe korekty i sugerował trafione rozwiązania.


Zanim ostatecznie wybierzesz spośród wszystkich wyników pod hasłem “architekci warszawa”, sprawdź, czy twój potencjalny architekt oferuje wsparcie na etapie realizacji. Tylko on bowiem będzie na tyle dobrze zaznajomiony z projektem, by w razie jakichkolwiek problemów na tym etapie szybko i prawidłowo reagować. Każdy problem może kosztować cię dużo czasu, a finalnie - dużo pieniędzy, które przydadzą ci się na dodatki. Co więcej, architekt doskonale zna rynek, więc będzie wiedział, dokąd się udać, by znaleźć zawarte w projekcie propozycje.

@ Copyright 2018