Jakie koraliki do bransoletek wybrać?

2019-01-08

Gdy zaczynasz przygodę z tworzeniem biżuterii, z pewnością jesteś lub byłeś na etapie przeglądania kolorowych inspiracji w sieci. Są inspirujące, na każdym połyskuje idealnie dopasowana bransoletka, którą ty z minuty na minutę coraz bardziej chcesz mieć. Stajesz przed pytaniem - jakie koraliki do bransoletek http://www.artfan.pl/ powinienem wybrać na początek, żeby efekt końcowy był równie powalający i by przeglądający twoje dzieła przeżywali dokładnie to samo, przeglądając je w twoim przyszłym sklepie internetowym?


Wydawać by się mogło, że to bardzo proste - koraliki do bransoletek, które będziesz tworzył, mają ci się podobać. Jeśli coś przykuje twoją uwagę w sklepie, po prostu po to sięgasz. Okazuje się jednak, że to znacznie bardziej złożony proces. Wcale nie jest tak łatwo kupić odpowiednie koraliki do bransoletek - jest ich sporo, a mnogość kształtów i materiałów może na początku wprawić cię w niemałe osłupienie. Z czasem nabierzesz wprawy, jednak dzisiaj warto sięgnąć po odrobinę wiedzy o tym, jakie są dostępne na rynku koraliki do bransoletek.


Koraliki do bransoletek – materiał


Pod pojęciem “koraliki do bransoletek” możesz znaleźć naprawdę TYSIĄCE koralików w różnych rodzajach i z różnych materiałów: szkła, kamienia półszlachetnego, kamienia szlachetnego. Jeśli chcesz tworzyć niepowtarzalne kompozycje, musisz dowiedzieć się więcej na temat wszystkich z nich.


Najprostszym podziałem, ze względu na materiał, z którego zostały wykonane, to wyróżnienie 5 ogólnych grup:

  • koraliki szklane
  • koraliki z kamieni półszlachetnych i jubilerskie
  • koraliki plastikowe
  • koraliki z porcelany
  • inne


W gruncie rzeczy tylko od ciebie zależy, ile chcesz na nie przeznaczyć i jakie są twoje oczekiwania, co do efektu końcowego. Tworzenie biżuterii to piękna sztuka, ale zanim rozpoczniesz przygodę, dowiedz się więcej o tym, jakie koraliki do bransoletek możesz wybrać, by być zadowolonym z tego, co uda ci się stworzyć.


Koraliki szklane


Szkło to przede wszystkim materiał stosunkowo łatwo poddający się obróbce. Dzięki temu istnieje mnóstwo rodzajów koralików szklanych, a ty możesz pozwolić sobie na to, by wybrać bardzo oryginalne koraliki do bransoletek, które będziesz tworzyć. Aby dodać efekt hipnotyzującego połysku, koraliki szklane można pokryć odpowiednią powłoką. Z pewnością twoją uwagę przyciągną koraliki do bransoletek ze szkła, które dzięki odpowiedniemu wykonaniu mają w swoim wnętrzu zatopione pęcherzyki powietrza lub są z zewnętrznej strony zmatowione czy artystycznie popękane. Koraliki szklane mogą mieć również bardzo różne rozmiary - od bardzo małych po bardzo duże, przez co możliwości (zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych) są naprawdę duże. Istotną zaletą szklanych koralików jest również ich cena.


Kamienie półszlachetne do wyrobu biżuterii


Jeśli możesz sobie na to pozwolić - postaw na kamienie naturalne. Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę z biżuterią i mają to być twoje pierwsze koraliki do bransoletek - postaw na kamienie półszlachetne. Ich cena nie powali cię tak bardzo, jak cena pereł, diamentów czy rubinów.


Kamienie półszlachetne również zachwycają, a ich wybór jest stosunkowo szeroki. W zależności od tego, jakie bransoletki chcesz tworzyć: klasyczne, awangardowe czy może niosące w sobie wspomnienie danej pory roku, możesz wybierać pomiędzy czarnym onyksem, kryształem górskim, marmurem czy turkusem, ale to oczywiście tylko początek długiej listy. Koraliki do bransoletek będą piękne także z jadeity czy jaspisu.


W przypadku kamieni szlachetnych i półszlachetnych dużo mówi się o ich wpływie na ludzkie ciało oraz duszę. Kupujący bardzo często sięgają po kamienie, które będą odzwierciedleniem tego, co znajdują w swoim umyśle. Warto zatem bardzo dokładnie przeanalizować to, co tworzy twoją biżuterię.


Mówiąc o kamieniach półszlachetnych, powinniśmy wspomnieć również o syntetycznych kamieniach jubilerskich - takich jak m.in. piasek pustyni czy noc kairu. Dzięki nim twoje bransoletki stają się bardziej glamour, a na tym efekcie bardzo często nam zależy.

Koraliki do bransoletek DIY

@ Copyright 2018