Sprawne osuszanie budynków

2019-05-07

Sprawne osuszanie budynków

Sprawne osuszanie budynków to domena specjalizujących się w tym fachu firm posiadających na stanie profesjonalne urządzenia, za pomocą których w bardzo szybkim czasie udaje się osuszyć dogłębnie i powierzchownie wilgotne mury. Osuszanie budynków w zależności od poziomu ich zawilgocenia może potrwać krótko lub długo. Jest to również uwarunkowane od wykorzystywanej ku temu metody osuszania. Są bowiem urządzenia, które wykorzystywane są jedynie do powierzchownego osuszania wewnętrznych ścian budynków. Przykładem na to może być, chociażby osuszanie kondensacyjne.

 

Osuszanie budynków http://budwod.eu/oferta/osuszanie-budynkow/ nie należy do najprostszych rzeczy, którym poddają się właściciele budynków. Tym bardziej, że często do specjalistycznego osuszania nie tylko powierzchownych warstw ścian w budynkach potrzebne są dobrej jakości urządzenia o większej mocy. Wiele osób wykorzystuje do osuszania wnętrz mieszkalnych farelki, czy ustawiają ogrzewanie centralne nawet do trzydziestu pięciu stopni Celsjusza. Jednak jest to sposób, który nie zawsze wystarcza. Szczególnie w okresie zimowym, kiedy mamy zamknięte zbyt szczelnie okna i drzwi i nie mamy odpowiednio zapewnionej cyrkulacji powietrza. Wówczas wilgoć powstaje bardzo szybko, a cała powstała para unosi się do góry i osadza na sufitach, ścianach, znajduje idealne miejsce za szafkami, szafami, łóżkami, obrazami, lustrami itd. Co jest dalej przyczyną powstającej pleśni i grzybów szkodliwych dla zdrowia, szczególnie osób chorujących na alergię.

 

Osuszanie budynków przez fachowców

Osuszanie murów w budynkach nie należy do najprostszych zadań gospodarza. Dlatego też w takim przypadku, warto jest się posilić wiedzą i umiejętnościami bardziej doświadczonych osób, które na co dzień usuwają wilgoć z budynków za pomocą nowoczesnych technik i zaawansowanych niekiedy technologicznie urządzeń. Osuszanie budynków polega na osuszaniu mikrofalowym, kondensacyjnym, pod posadzkowym oraz absorpcyjnym. Są to nieinwazyjne metody osuszania murów w budynkach, które wykorzystywane są najczęściej. Natomiast pośród bardziej inwazyjnych technik odnajdziemy iniekcję termiczną oraz iniekcję krystaliczną.

 

Osuszanie termiczne i krystaliczne

Na czym tak naprawdę polega osuszanie termiczne i krystaliczne? Otóż osuszanie termiczne, jak sama nazwa wskazuje polega na osuszaniu temperaturą, gorącym powietrzem, które jest wpuszczane przez wywiercone kanaliki. Z kolei osuszanie krystaliczne jako jedno z bardziej skutecznych metod osuszania polega na wlaniu do kanałów: cementu, wody, a także aktywatora krzemionkowego. Wybór jednej z technik jest oczywiście sprawą indywidualną, jak również zależne jest od zasobu portfela inwestora. Jednak takie czy inne metody są już na tyle popularne na rynku, że nie straszna nam wilgoć. 

@ Copyright 2018