Wypożyczalnia samochodów - czy należy kierować się ceną?

2019-02-06

Nie ma w tym nic dziwnego, że planując wakacje, chcesz skorzystać z wypożyczalni aut. To bardzo komfortowe rozwiązanie, które pozwala ci nie martwić się o ubezpieczenie czy ewentualne nieprzyjemne skutki prawne kolizji na drodze. O ile oczywiście wybierzesz właściwą wypożyczalnię. No właśnie - na co zwrócić uwagę przy wyborze? Czy wystarczy wpisać w okienko wyszukiwarki internetowej hasło “wypożyczalnia samochodów warszawa tanio http://www.4rent.waw.pl “ i wybrać pierwszy wynik?


Jak wybrać wypożyczalnie aut?


Szukanie pod hasłem “wypożyczalnia samochodów warszawa tanio” może prowadzić donikąd. Najważniejsza bowiem jest jakość samochodów, które dana wypożyczalnia ma na stanie. To proste - przecież zależy ci na bezpieczeństwie, zarówno twoim, jak i twojej rodziny, która będzie podróżowała tym samochodem. Zanim więc wybierzesz wypożyczalnię, upewnij się, że auto, które planujesz wypożyczyć jest w dobrym stanie technicznym. Poproś o pełną dokumentację samochodu. Jeśli właściciel lub pracownik wypożyczalni samochodów odmawia ci prawa do wglądu, to wyraźny sygnał, że auto powinieneś wypożyczyć u konkurencji.


Pamiętaj również, by przed podpisaniem dokumentów dokładnie zapoznać się z całością umowy. Bardzo często zdarza się, że w pośpiechu czytamy tylko pierwszą stronę lub nawet tylko sprawdzamy swoje dane, wierząc, że wszystko zostało omówione i dokładnie te same informacje będą zawarte w formie pisemnej. Takie podejście może nas zgubić. Nieuczciwi właściciele wypożyczalni samochodów tylko czekają, by nas oszukać. Nie musisz się spieszyć z podpisywaniem umowy, a jeśli pracownik cię pogania, to kolejny sygnał, by udać się do konkurencji, która również ma auta na wynajem.


Jeśli wybierasz spod hasła “wypożyczalnia samochodów warszawa tanio”, musisz upewnić się, że firma jest legalna. To bardzo ważne, bo często zdarza się, że niskie ceny wynikają bezpośrednio z braku legalnie odprowadzanych podatków. Teoretycznie mogłoby cię to nie obchodzić, jednak gdy przyjdzie do naprawiania szkody, niczego nie uzyskasz i poniesiesz koszta, np. naprawy auta, z którym miałeś stłuczkę, bo żadne ubezpieczenie zawarte w umowie nie będzie cię obowiązywało. Zanim więc podpiszesz umowę z wypożyczalnią aut, sprawdź w KRS lub CEIDG, czy firma w ogóle istnieje.


Bardzo ważne jest też, byś nie kierował się jedynie ceną, ale również sprawdził opinie poprzednich klientów. To z nich dowiesz się, jak pracuje obsługa wypożyczalni aut i czy rzeczywiście dana wypożyczalnia samochodów z Warszawy oferuje dokładnie to, co obiecuje na swojej stronie internetowej. Warto popytać znajomych lub przejrzeć fora internetowe.

@ Copyright 2018