cyfrowa szkoła

2021-07-02

Cyfrowa szkoła – jak otrzymać pieniądze z rządowego programu?

Bierzesz pod uwagę rządowy program cyfrowa szkoła? Nie wiesz, jak otrzymać z niego pieniądze? A może szukasz informacji, które pozwolą Ci ustalić, jakie dokładnie kroki podjąć w tym kierunku? Nasz tekst może okazać się dla Ciebie przydatnych źródłem informacji, więc zajrzyj do niego koniecznie!


Cyfrowa szkoła – kto może otrzymać dofinansowane?

Cyfrowa szkoła to rządowy program, który powstał z myślą o tym, aby rozwijać kompetencje uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK). Wnioskować zatem można, że program cyfrowa szkoła zapewnia wsparcie placówkom edukacyjnym, a dokładniej mówiąc szkołom podstawowym oraz szkołom ponadpodstawowym. Co ważne, o dofinansowanie nie może wnioskować każdy.

Tylko do placówek publicznych skierowany jest ten program, więc tym samym każdy, kto prowadzi prywatną szkołę podstawową, czy szkołę ponadpodstawową musi rozejrzeć się za innymi rozwiązaniami. To jednak nie wszystko. Warunkiem do ubiegania się o dofinansowanie będzie również posiadanie wkładu własnego w wysokości co najmniej 20% wartości danego przedsięwzięcia. Jeśli nasza placówka nie dysponuje takimi funduszami, to również może pojawić się problem.


Cyfrowa szkoła – jak otrzymać pieniądze?

Wydawać by się mogło, że już nie będziemy musieli wykonywać żadnych dodatkowych działań, ale rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Z reguły wszystkie rządowe programy opierają się na składaniu wniosków, czy przedłożeniu stosowanych dokumentów. Nie inaczej jest w przypadku projektu cyfrowa szkoła. Dlatego, gdy będziemy chcieli ubiegać się o wsparcie przy zakupie odpowiedniego sprzętu i pomocy dydaktycznych, to trzeba sprawdzić, jakie dokładnie kroki nas czekają w przypadku przystąpienia do tego rodzaju programu.

Im lepiej zabierzemy się za dopełnienie formalności, tym mamy większe szanse na to, że nasz wniosek szybko zostanie rozpatrzony, a my otrzymamy pieniądze, które będziemy mogli przeznaczyć na zakup potrzebnego na co dzień sprzętu dla uczniów oraz nauczycieli.