dentysta dla dzieci warszawa

2019-04-08

Dentysta dla dzieci Warszawa to sprawdzony fachowiec

Dentysta dla dzieci Warszawa - to sprawdzony fachowiec


Wizyty w gabinecie dentystycznym niejednokrotnie wywołują u dzieci strach i opór. Przez to nie należą do chętnie odwiedzanych miejsc, co niestety może negatywnie wpłynąć na zdrowie jamy ustnej. Coraz częściej stomatolodzy przywiązują szczególną uwagę do atmosfery, która będzie wywoływać pozytywne wspomnienia u dzieci, aby zachęcić je oraz rodziców do regularnych wizyt, co przełoży się również na większą dbałość o zęby oraz szkliwo w dorosłym wieku. Czy tak samo dzieje się, jeżeli chodzi o dentysta dla dzieci Warszawa http://dentystadladzieciwarszawa.pl/?


Stomatologia dziecięca – nowoczesne podejście


Coraz częściej spotkać można oferty usług dentystycznych dedykowane najmłodszym pacjentom. Wiąże się to przede wszystkim z odpowiednim przystosowaniem samego gabinetu. Kolorowe ściany z obrazkami mają spory wpływ na odbiór środowiska przez dziecko. 


Ważny jest również proces adaptacji. Polega na przeprowadzeniu pierwszej wizyty bez przeprowadzania zabiegu. Ważne jest, aby na tym etapie dziecko oswoiło się zarówno z samym miejscem, które może wywołać w nich strach lub niepewność. Dzięki temu, w przypadku nagłej wizyty z gabinecie stomatologicznym, wynikającej chociażby z ułamanego ząbka, łatwiej przeprowadzić leczenie na maluchu, których współpracuje. Usprawnia to zarówno pracę dentysty, jak i eliminuje traumatyczne doświadczenia związane z wizytą w gabinecie.


W bardziej ekstremalnej sytuacji możliwe jest zastosowanie znieczulenia ogólnego, jednak nie jest to sposób, chętnie wykorzystywany. Z reguł znieczulenie ogólne wykorzystuje się w przypadku dzieci o natężonej fobii, których leczenie byłoby utrudnione przez ich reakcje na ból oraz konkretne czynności, przeprowadzane podczas leczenia. Jednak nie tylko kolorowe ściany służą wprowadzeniu komfortowej atmosfery. Coraz częściej stomatolodzy włączają dzieciom muzykę, która działa na nie uspokajająco, bądź bajki, aby odwrócić ich uwagę. Ważne jest, aby podczas przeprowadzania zabiegu, informować również, jaka dokładnie czynność jest wykonywana, co obniża strach przed nieznanych. Obok profesjonalnego, dostosowanego do współczesnych norm, wyposażenia, ważna jest również sama osoba dentysty. Musi być profesjonalistą w każdym calu, z poczuciem humoru, które rozładuje napięcie oraz podejściem do dzieci, dzięki któremu szybko nawiąże kontakt z wymagającym pacjentem. Cenna jest również cierpliwość. Niezmiernie ważnym elementem jest również umiejętność obserwowania reakcji pacjenta zabiegu, aby w porę zapobiec wybuchom płaczu, bądź lęku. Stomatolog dziecięcy powinien być czujny na zachowanie pacjenta i samemu odpowiednio reagować.


Nawet godziny otwarcia są ważne, ponieważ powinny być elastyczne i dostosowane do dzieci. Podobnie poczekalnia, w której zabawki pozwolą odwrócić myśli dziecka od wizji przyszłej wizyty i w wesołej atmosferze oczekiwać na badanie, bądź zabieg. Ważne jest, aby świadczone przez stomatologa usługi były kompleksowe. Dziecko przyzwyczaja się do miejsc oraz osób, które zyskują sobie jego zaufanie. Przeprowadzanie wielu zabiegów w jednym miejscu dodatkowo podnosi poczucie bezpieczeństwa u dziecka.