odżywki do włosów

2019-05-28

Odżywki do włosów - co zawierają?

Odżywki do włosów to niejednokrotnie koszmar, który śni się kobietom po nocach. Sklepowe półki się od nich uginają, a kiedy zdecydujesz się wybrać jakąkolwiek, okazuje się, że po jej użyciu twoje włosy są jeszcze gorsze niż wcześniej. O co w tym chodzi? Czego należy szukać w składzie odżywki do włosów, by rzeczywiście pomogła z problemem, z którym się borykamy?

Odżywki do włosów : emolienty

Odżywki do włosów z dodatkiem emolientów, czyli najczęściej olejków lub silikonów, mają za zadanie skutecznie zabezpieczyć twoje włosy przed utratą wody oraz uszkodzeniami mechanicznymi i czynnikami zewnętrznymi, które je osłabiają. Efektem, które dają tego rodzaju odżywki do włosów, jest przede wszystkim wygładzenie przy jednoczesnej miękkości i naturalnym blasku. Jeśli zatem na co dzień borykasz się z problemem suchych włosów, które permanentnie się puszą i pozostają mało elastyczne i nieprzyjemnie szorstkie w dotyku, to strzał w 10 dla ciebie. Będziesz cieszyła się gładkimi i dociążonymi włosami o zdrowym wyglądzie. Dodatkowo, będą się one znacznie łatwiej rozczesywały.

Proteinowe odżywki do włosów

Odżywki do włosów, które znajdziesz w swoim sklepie lub drogerii, mogą w swoim składzie opierać się na hydrolizowanych proteinach. To właśnie one za zadanie mają wypełnić ubytki w zniszczonej strukturze włosa. Pamiętaj jednak, że odżywki do włosów z proteinami w składzie można przedawkować, przez co efekt jest odwrotny do zamierzonego. Choć ich stan wewnętrzny będzie dobry, to wizualnie mogą być naprawdę tragiczne. Metodą na poradzenie sobie z takim problemem jest sięgnięcie po emolienty. Pamiętaj jednak, że to właśnie odżywki do włosów z proteinami dodają włosom często poszukiwanej lekkości i zwiększonej objętości. Jeśli zatem na co dzień borykasz się z “lejącymi się” włosami, sięgnij bez wahania po hydrolizowaną keratynę lub proteiny: mleczne lub sojowe.

Humektanty w odżywkach do włosów

Odżywki do włosów mają to do siebie, że każda kobieta powinna mieć w ich swojej kosmetyczce kilka. Oczywiście, podstawowy problem danych włosów najczęściej utrzymuje się przez większość czasu. Dlatego kiedy np. używasz odżywki do włosów z proteinami, najprawdopodobniej głównie na niej się oprzesz, ale z pewnością raz na jakiś czas będziesz potrzebowała także odżywki do włosów z humektantami. To właśnie one zadbają o prawidłowe nawilżenie twoich włosów i zatrzymają w nich wodę. Jednocześnie jednak to właśnie one pozwolą ci chronić twoje włosy przed usztywnieniem proteinowym. Odżywki do włosów z humektantami mają najczęściej w składzie glicerynę lub aloes, mocznik czy kwas hialuronowy. Niezależnie od tego, z jakim problemem z włosami borykasz się na co dzień, te odżywki do włosów możesz raz na jakiś czas zastosować. Odpowiednio nawilżone włosy to prosta do droga do ich zdrowia zarówno w wyglądzie, jak i w strukturze.