city break

2019-05-15

Współczesny wymiar turystyki- city break

Co kryje się pod tą jakże wdzięczną nazwą? Otóż city break to nic innego jak krótki, najczęściej weekendowy wypoczynek miejski, połączony z intensywnym zwiedzaniem bądź krótkim resetem. Punktem docelowym jest duże miasto europejskie, zazwyczaj palmę pierwszeństwa i popularności dzierżą stolice, ale nie jest to regułą. City break https://www.clickandgo.pl/holidays/city-breaks może równie dobrze wypaść w Lizbonie, jak i Mediolanie, Glasgow, Edynburgu czy Monachium. Wszystko zależy od możliwości klientów i ofert przewoźników lotniczych. Zasadniczo to głównie ceny przelotów decydują o tym, które miasto będzie się cieszyć największa popularnością, gdyż city break to forma wypoczynku dla osób zapracowanych i jednocześnie niezbyt chętnie rozstających się z pieniędzmi.


Przerwa na miasto stanowi obecnie jeden z najszybciej rozpowszechniających się sposób podróżowania i krótkiego wypoczynku. Korzystając z ofert tanich linii lotniczych, do najpopularniejszych miast w Europie, przy odpowiednio wczesnej rezerwacji, można dostać się już od 20 zł, a średnie ceny biletów, w obie strony, to około 150 zł. Doliczając do tego koszty hotelu, zwiedzania miasta i innych rozrywek na miejscu wychodzi nam całkiem przyzwoita suma, którą będziemy w stanie dysponować kilka weekendów w roku. Już nie musimy więc czekać do tych wymarzonych letnich wakacji. Jesteśmy w stanie szybko i tanio zafundować sobie relaks w trakcie pracującego i stresującego miesiąca.


Przerwa na miasto Barcelona to świetna okazja, aby poznać kogoś nowego, czy otrząsnąć się po nieudanym związku. Cała lista popularnych klubów, piękna pogoda, wieczory spędzane na plaży pod rozgwieżdżonym niebem to idealna okazja, aby zakiełkowało w nas nowe uczucie. Nowym związkom przyświeca także city break Amsterdam. Tolerancja i powszechna wolność obyczajowa sprzyja nowym doświadczeniom i niekonwencjonalnym próbom. Szczególnie city break Amsterdam 2019 wydaje się być rekordowym rokiem dla tego typu wyjazdu. A może city break Lizbona, gdzie przy dźwięku cykad i zapachu drzewek pomarańczowych można wyśnić wspaniałą scenerię na zaręczyny?

Z kolei miejska przerwa Rzym to gwarancja kulturalnego relaksu i resetu po emocjonujących starciach w pracy. Cały, nagromadzony tygodniami stres, przy dobrym teatrze i winie, wyparuje jak przysłowiowa kamfora. Co break miasta to co rusz inny gust, wybór zależy tylko od nas i naszych potrzeb.

Gdzie jednak jest miejsce biur podróży czy tour operatorów typu tui, w przerwie miejskiej. City break wydaje się być bardzo prostym do zorganizowania wyjazdem, jeśli jednak cierpimy na brak czasu, czy zupełną nietolerancję dopinania kwestii organizacyjnych ,warto jest skorzystać z pomocy fachowców. City break Itaka to kompletny zestaw weekendowego wypoczynku, podczas którego nie interesuje nas zupełnie nic- poza oczywiście wypoczynkiem. Miasto przerwa w wykonaniu tęczy czyli popularnego biura Rainbow to głównie kilka sztandarowych miast. Przerwa na miasto angielskich city: Londyn, Glasgow, Liverpool oraz Edynburg, cieszących się dobrą sławą już od kilku lat. Biura podróży oferują też opcje city break autokarem, która jednak z uwagi na ograniczony czas cieszy się zdecydowanie mniejszym popytem i ogranicza do niezbyt oddalonych miast.